Kategorie

KONTAKT

BHANA s.r.o.
Sportovni 1087
25264 Velké Přílepy
 

IČO: 24751669
Mobil: 777251098
Mobil: 775373623
Tel.: 222365977
boruvky.org@email.cz

Rychlý průvodce výběru sazenic

Nabízíme množství odrůd, které se navzájem liší nároky, vzhledem plodů a velikostí keříků. Při správném výběru právě pro Vaši zahrádku můžete postupovat podle následujících bodů:

Velikost plodů

Velice populární jsou odrůdy s nadprůměrně velikými plody. Vytvořili jsme v e-shopu zvláštní kategorii "Největší plody" kde jsou borůvky, které mají v průměru až 2,5cm!

Kvalita půdy

Borůvky potřebují pro růst nízké PH půdy, ideálně v rozmezí 3,5 - 5. Pokud na Vaší zahrádce máte kyselou půdu, pak je vyhráno, pokud ne, nezoufejte. PH se dá upravit přidáním rašeliny, kterou můžete koupit přímo u nás. Rašelinu nezasíláme, je možný pouze osobní odběr.

Čas zrání plodů

Odrůdy rozdělujem podle doby zrání na 4 skupiny. Při výběru odrůd je dobré tyto skupiny kombinovat, aby Vám na zahrádce dozrávalo ovoce celou sezónu. Můžete kliknout na kteroukoli skupinu a otevře se vám seznam odrůd, které jsou k dispozici

Rané (první polovina července)

Středně ranné (konec července)

Středně pozdní (první polovina srpna)

Pozdní (konec sprna)

Pokud bydlíte ve vyšších nadmořských výškách, vybírejte si jen rané a středně rané odrůdy, aby u vás borůvky dozrály.

Tuhá zima

Všechny námi vybrané a nabízené odrůdy jsou odolné vůči mrazům, nejméně -20C, ale v sekci "Mrazuvzdorné" si pak vyberou ti, kteří žijí v oblasti, kde je zpravidla tuhá zima (vyšší nadmořská výška, mrazová kotlina atd.), tyto odrůdy jsou odolné až na -35C a více.

 

Čtyř a pětileté sazenice

Pokud nechcete čekat, nabízíme i větší, téměř dospělé sazenice. U všech těchto velkých sazenic je navíc aplikována na kořenový systém mykorhíza Rhodovit od firmy Symbiom, která udržuje sazenice v perfektním stavu, celkově jim prospívá, udrží více vláhy a umožňuje plně plodit. Tyto velké sazenice jsou však vzhledem ke své výšce a váze pouze k osobnímu odběru. Napište si o seznam jaké odrůdy jsou aktuálně k dispozici. Cena za čtyřleté sazenice (výška kolem 1m, podle odrůdy), které jsou ve 20l kontejnerech (váha kolem 15-20kg) je 440Kč a cena za pětileté sazenice (výška kolem 1,2 -1,5m, podle odrůdy), které jsou ve 35l kontejnerech (váha 20-25kg) je 550Kč.


Nové produkty

» Momentálně nejsou žádné nové produkty